Biała broń

Wykonujemy główne szkielety broni białej (np. rękojeść, głownię). Do produkcji korpusu broni do walki wręcz używamy wysokogatunkowej i odpornej stali Hardox®. Najlepszy gatunek do wykonania białej broni to oczywiście Hardox® 500. Biała broń wykonana z tego gatunku charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną i odpornością na pękanie.

Biała broń - Na indywidualne zamówienie Klienta możemy wykonać elementy do wykonania broni:

oraz inną broń białą, przeznaczoną jedynie do rekonstrukcji wydarzeń historycznych, strojów lub jako element wystroju stylowych wnętrz.

Wszelkie ozdobniki, ostrzenia itd. broni należy wykonać indywidualnie i we własnym zakresie.

Broń biała oraz jej elementy wykonujemy TYLKO na podstawie projektu otrzymanego od klienta. Otrzymane projekty są chroniony prawami autorskimi i używane są tylko do realizacji zleceń dla Klienta, od którego projekt otrzymaliśmy.

Blachy Hardox® ze względu na swoje wyjątkowe właściwości wykorzystywane są również jako materiał do produkcji kulochwytów i tarczy strzeleckich.

UWAGA:

Stal Hardox® nie jest przeznaczona do dalszej obróbki cieplnej – Swoje właściwości mechaniczne zawdzięcza hartowaniu, a w razie konieczności także następującemu po nim odpuszczaniu. Właściwości oferowane w czasie dostawy nie zostaną zachowane, jeśli materiał zostanie wystawiony na działanie temperatur powyżej 250°C. Dlatego podczas dalszej obróbki zalecamy unikanie obróbki, w której materiał jest podgrzewany do temperatur powyżej 250°C. Materiał po odpuszczeniu nie nadaje się do ponownego hartowania, nie uzyska wtedy tych samych właściwości które miał przed odpuszczeniem.

galeria