Biała broń

Wykonujemy główne szkielety broni białej (np. rękojeść, głownię). Do produkcji korpusu broni do walki wręcz używamy wysokogatunkowej stali Hardox®. Najlepszy gatunek to Hardox® 500, broń wykonana z tego gatunku charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną i odpornością na pękanie

Materiał napoiny składa się z bogatych w chrom węglików oraz wielostopowych węglików złożonych rozłożonych równomiernie w elastycznej eutektyczno-austenitycznej matrycy.

Duroxite® 200 dostępna jest z pojedynczą i podwójną warstwą.

Na indywidualne zamówienie Klienta możemy wykonać elementy do wykonania broni:

oraz inną broń białą przeznaczoną jedynie do rekonstrukcji wydarzeń historycznych lub jako element wystroju stylowych wnętrz.

Wszelkie ozdobniki, ostrzenia itd. broni należy wykonać we własnym zakresie.

Broń biała oraz jej elementy wykonujemy TYLKO na podstawie projektu otrzymanego od klienta. Otrzymane projekty są chroniony prawami autorskimi i używane są tylko do realizacji zleceń dla Klienta od którego projekt otrzymaliśmy.

Blachy Hardox® ze względu na swoje wyjątkowe właściwości wykorzystywane są również jako materiał do produkcji kulochwytów i tarczy strzeleckich.

UWAGA:

Stal Hardox nie jest przeznaczona do dalszej obróbki cieplnej – Swoje właściwości mechaniczne zawdzięcza hartowaniu, a w razie konieczności także następującemu po nim odpuszczaniu. Właściwości oferowane w czasie dostawy nie zostaną zachowane, jeśli materiał zostanie wystawiony na działanie temperatur powyżej 250°C . Dlatego podczas dalszej obróbki zalecamy unikanie obróbki w której materiał jest podgrzewany do temperatur powyżej 250°C. Materiał po odpuszczeniu nie nadaje się do ponownego hartowania, nie uzyska wtedy tych samych właściwości które miał przed odpuszczeniem.

galeria