Duroxite

Duroxite® 100

Duroxite® 100 produkowana jest przez umieszczanie bogatych w chrom, odpornych na ścieranie materiałów na miękkiej stali bazowej przy użyciu tradycyjnego spawania łukowego

Blacha napawana nadaje się do pracy w trudnych warunkach ścierania oraz umiarkowanej i małej udarności. Wielowarstwowa napoina zachowuje także pełną odporność na ścieranie w temperaturach do 350 ºC oraz typową twardość powierzchni 55 HRC w podwyższonych temperaturach do 540°C

Duroxite® 100 dostępna jest w postaci jedno- lub wielowarstwowej, do 20 mm grubości napoiny.

GŁÓWNE ZALETY:

Typowe zastosowania:

Duroxite® 100 jest powszechnie używana w górnictwie, energetyce, produkcji cementu, robotach pogłębiarskich, produkcji stali, gospodarce odpadami, produkcji szkła, celulozy i papieru. Przykładowe zastosowania obejmują:

Górnictwo:

Roboty wiertnicze:

stal:

Cementownie:

Energetyka:

WordPress Tables

Duroxite® 200

Duroxite® 200 składa się ze specjalnie opracowanych materiałów ściernych umieszczonych na miękkiej stali i jest odpowiednia dla ekstremalnych środowisk ściernych o wysokiej i umiarkowanej udarności.

Materiał napoiny składa się z bogatych w chrom węglików oraz wielostopowych węglików złożonych rozłożonych równomiernie w elastycznej eutektyczno-austenitycznej matrycy.

Duroxite® 200 dostępna jest z pojedynczą i podwójną warstwą.

GŁÓWNE ZALETY:

Typowe zastosowania:

Duroxite® 200 jest powszechnie używana w górnictwie, produkcji cementu i stali. Przykładowe zastosowania obejmują:

Górnictwo:

Hutnictwo:

Cementownie:

WordPress Tables

Duroxite®Wire – drut do napawania

Duroxite® to marka blach napawanych produkcji SSAB, do grona produktów pod tą marką należy również drut do napawania “Duroxite® 100 Wire”

Jest to drut do napawania utwardzającego komponentów narażonych na różnorodne zużycie ślizgowe i narażonych na wpływ uderzeń o niskim i średnim natężeniu, z wykorzystaniem procesów spawania łukiem nieosłoniętym.

Napoina zawiera materiały odporne na ścieranie o wysokiej zawartości wyjątkowo twardych, bogatych w chrom węglików. Węgliki rozłożone są równomiernie na plastycznym podłożu eutektyczno-austenitycznym. To w naturalny sposób odsłania pęknięcia na skutek odprężania po spawaniu. Drut Duroxite® 100 WIRE jest odpowiedni do nanoszenia pojedynczych lub wielu warstw, maksymalnie do trzech warstw.

Zalety drutu Duroxite®

Typowe zastosowania:

Drut Duroxite® 100 Wire jest przeznaczony do produkcji napawanych elementów trudnościeralnych narażonych na ścieranie w wyniku kontaktu z ziemią, piaskiem i materiałami ściernymi o temperaturach do 350°C.

dostępność:

Dostępne są druty 1,6mm (czas realizacji. ok 1 tygodnia) oraz na specjalne zamówienie 1,2mm (dłuższy termin realizacji).