Kulochwyty i tarcze strzeleckie

kulochwyty

Blachy Hardox® ze względu na swoje wyjątkowe właściwości wytrzymałościowe idealnie spełniają warunki jako materiał do produkcji kulochwytów strzelniczych.

Kulochwyty strzeleckie wykonujemy na indywidualne zamówienie Klienta z blachy Hardox® 400-600 według dostarczonej specyfikacji zamówienia, modelu lub projektu.

Blacha Hardox® 600 jest najbardziej ceniona przez właścicieli strzelnic sportowych, ponieważ nawet w długoterminowym i ekstremalnym użytkowaniu nie ulega zniszczeniu, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych obiektu.

Możemy wykonać kulochwyty strzeleckie z blachy Hardox® do strzelnic:

Zastosowany typ blachy Hardox® do produkcji kulochwytów uzależniony jest głównie od typu broni oraz od odległości z której będą oddawane strzały do tarczy.Zamówienia realizujemy w całym kraju. Dostawa do Klienta firmą spedycyjną.

Zapraszamy strzelnice do kontaktu celem przedstawienia oferty na kulochwyty strzeleckie.

tarcze strzeleckie

Blachy Hardox® ze względu na swoje wyjątkowe właściwości wytrzymałościowe, idealnie spełniają warunki jako materiał do produkcji tarcz, gongów, kulochwytów strzelniczych oraz okładzin ściennych strzelnic. Parametry blach Hardox® są zbliżone do parametrów blach pancernych, jednak jest łatwiej dostępna. Wykonuje się z niej chociażby noże do recyklingu lub czerpaki koparek.

Oferujemy tarcze strzelnicze wykonane z oryginalnych blach Hardox® (zalecamy Hardox® 500, 550 i 600). Wykonujemy wszystkie typy celów metalowych. Gongi, Gongi z uszami (Miś), tarcze kwadratowe, Poppery, Peeper Poppery, tarcze wg IDPA, IPSC, oraz wzory indywidualne. Wykonujemy zamówienia w dowolnych ilościach (także pojedyncze sztuki).

Zazwyczaj oferujemy tarcze w grubościach od 8 do 12mm. Dobór tych grubości i odpowiedniego gatunku Hardox® zapewnia że po ostrzale nie powstają wgniecenia i nie ma ryzyka niekontrolowanych rykoszetów.

Tarcze możemy wykonać przez wycinanie plazmą lub wodą.

Gatunek blachy Hardox® zastosowany do produkcji tarczy strzelniczej uzależniony jest od:

Zastosowanie odpowiedniego typu i grubości blachy Hardox® do wykonania tarczy strzelniczej ogranicza w znacznym stopniu powstawanie kraterów po zetknięciu wystrzelonego pocisku z tarczą. Zwiększa to bezpieczeństwo podczas używania tarcz oraz wpływa na ich dłuższą żywotność.

Hardox® 500, czy AR500?

AR500 nie oznacza jak się dość powszechnie sądzi stali ARMOX® 500, lecz abrasion resistance i pod tym symbolem mogą być oferowane rożne stale o twardości ok 500HB. ARMOX® jest dostępna tylko dla firm które posiadają odpowiednią koncesję. Parametry stali Hardox® i stali Armox® są zbliżone.

Hardox® 500, jaki i 550, 600 w porównaniu do innych blach tego typu przy tej samej twardości, ma znacznie ma większą odporność na pękanie (tzw. udarność). Dzięki temu idealnie nadaje się na tarcze strzeleckie. Wyższa udarność powoduje że przy ostrzale ma większą trwałość od tarcz wykonanych z innych twardych stali.

Dodatkowo znaczna część stali AR jest powierzchniowo hartowanych (Hardox® jest hartowany na wskroś) co powoduje że tylko wierzchnia warstwa jest utwardzona a wewnątrz jest to blacha miękka.

Dzięki temu, że posiadamy mocno zaawansowane zaplecze techniczne możemy wykonać tarcze w dowolnym kształcie, grubości i rozmiarze, dostosowane do indywidualnego zamówienia Klienta.

Standardowo wykonujemy tarcze bez malowania. Po przesłaniu projektu możemy też wykonać konstrukcje lub jej elementy do mocowania tarcz. Blacha Hardox® pod wpływem temperatury powyżej 200 stopni się odpuszcza (zmniejszają się jej parametry), dlatego też nie zalecamy łączenia tarcz strzeleckich z konstrukcją poprzez spawania. Najlepiej wykonać połączenia śrubowe.

Blachy Hardox® 500 ze względu na swoje wyjątkowe właściwości wykorzystywane są również jako materiał do produkcji białej broni.

Wszystkie produkty są przeznaczone do użytku amatorskiego (nie są przeznaczone do użytku w wojsku i służbach mundurowych), wkłady balistyczne (repliki) nie są testowane i nie mogą być używane jako środki ochrony osobistej.

Warunki bezpieczeństwa korzystania z celów z blachy „HARDOX®”

1). Podczas strzelania należy przestrzegać regulaminu strzelnicy na której odbywa się strzelanie.
2). Podczas strzelania należy korzystać z odpowiedniej ochrony osobistej tj. okularów balistycznych, ochronników słuch itp. Dotyczy to zarówno strzelającego jak i wszystkich osób znajdujących się w pobliżu.
3). Do strzelania nie należy używać celów z widocznymi uszkodzeniami i pęknięciami.
4). Do strzelania do celów z blachy Hardox® można korzystać wyłącznie z amunicji dostępnej na rynku cywilnym (zabronione jest używanie amunicji z rdzeniami stalowymi, przeciwpancernej itp. a także strzelania śrutem).
5). Do strzelania do celów z blachy Hardox nie wolno strzelać z broni pneumatycznych, wiatrówek oraz ASG.
6). Cele powinny być ustawione w sposób zabezpieczający strzelającego oraz osoby w pobliżu przed rykoszetami.
7). Strzelanie zawsze powinno się odbywać z zachowaniem odpowiedniej odległości od celu (odległość zależy od prędkości początkowej – min. prędkość pocisku stosowanego do strzelania do tarcz z blachy Hardox® to – 230m/s) oraz energii amunicji.
⇒ dla pistoletu min. 12m,
⇒ dla pistoletu z amunicją 7,62×25 oraz Magnum min. 70m,
⇒ karabin kal. .223, 7,62×39 – min. 100m,
⇒ amunicja o energii pocisku powyżej 2000J – min 150m (lub odpowiednio większym).

Zapraszamy strzelnice do kontaktu celem przetestowania naszych tarcz strzeleckich.

GALERIA: