Kulochwyty i tarcze strzeleckie

kulochwyty strzeleckie

Blachy Hardox® ze względu na swoje wyjątkowe właściwości wytrzymałościowe bez wątpienia spełniają warunki jako materiał do produkcji kulochwytów strzelniczych.

Kulochwyty strzeleckie wykonujemy na indywidualne zamówienie Klienta z blachy Hardox® 400-600 według dostarczonej specyfikacji zamówienia, modelu lub projektu.

Blacha Hardox® 600 jest najbardziej ceniona przez właścicieli strzelnic sportowych, ponieważ nawet w długoterminowym i ekstremalnym użytkowaniu nie ulega zniszczeniu. W rezultacie przyczyniają się tym samym do zmniejszenia kosztów eksploatacyjnych obiektu.

Możemy wykonać kulochwyty strzeleckie z blachy Hardox® do strzelnic:

Zastosowany typ blachy Hardox® do produkcji kulochwytów uzależniony jest głównie od typu broni oraz od odległości, z której będą oddawane strzały do tarczy. Zamówienia realizujemy w całym kraju. Dostawa do Klienta firmą spedycyjną.

Zapraszamy strzelnice do kontaktu celem przedstawienia oferty na kulochwyty strzeleckie.

tarcze strzeleckie, tarcze stalowe

Blachy Hardox® ze względu na swoje wyjątkowe właściwości wytrzymałościowe, idealnie spełniają warunki jako materiał do produkcji odpornych elementów. Ze względu na wyjątkowe parametry tych blach, wykonuje się z nich tarcze strzelnicze, gongi, kulochwyty strzeleckie oraz okładziny ścienne strzelnic. Parametry blach Hardox® są zbliżone do parametrów blach pancernych, jednak są łatwiej dostępne. Wykonuje się z nich chociażby noże do recyklingu lub czerpaki koparek.

Oferujemy tarcze strzeleckie wykonane z oryginalnych blach Hardox® (zalecamy Hardox® 500, Hardox® 550 i Hardox® 600). Wykonujemy wszystkie typy celów metalowych. A przede wszystkim gongi, gongi z uszami (miś), tarcze kwadratowe, poppery, peeper poppery, tarcze wg IDPA, IPSC oraz wzory indywidualne. W przeciwieństwie do innych firm wykonujemy zamówienia w dowolnych ilościach (także pojedyncze sztuki).

Zazwyczaj oferujemy tarcze w grubościach od 8 do 12mm. Dobór grubości blach i odpowiedniego gatunku Hardox® zapewnia, że po ostrzale nie powstają wgniecenia i w rezultacie nie ma także ryzyka niekontrolowanych rykoszetów.

Tarcze możemy wykonać chociażby przez wycinanie plazmą lub wodą.

Gatunek blachy Hardox® zastosowany do produkcji tarczy strzelniczej uzależniony jest od:

Zastosowanie odpowiedniego typu i grubości blachy Hardox® w tarczy strzelniczej, ogranicza w znacznym stopniu powstawanie kraterów po zetknięciu wystrzelonego pocisku z tarczą. Oczywiście zwiększa to bezpieczeństwo podczas używania tarcz oraz wpływa na ich dłuższą żywotność.

Hardox® 500, czy AR500?

AR500 nie oznacza jak się dość powszechnie sądzi stali ARMOX® 500, lecz abrasion resistance i pod tym symbolem mogą być oferowane rożne stale o twardości ok 500HB. ARMOX® jest dostępna tylko dla firm, które posiadają odpowiednią koncesję. Parametry stali Hardox® i stali Armox® są istotnie zbliżone.

Hardox® 500, jaki i Hardox® 550, Hardox® 600 w porównaniu do innych blach tego typu przy tej samej twardości, ma znacznie większą odporność na pękanie (tzw. udarność). Dzięki temu idealnie nadaje się na tarcze strzeleckie. Wyższa udarność powoduje, że przy ostrzale tego typu tarcze stalowe mają większą trwałość od tarcz wykonanych z innych twardych stali.

Dodatkowo znaczna część stali AR jest powierzchniowo hartowanych. Powoduje to, że tylko wierzchnia warstwa jest utwardzona, a wewnątrz jest to blacha miękka. W przeciwieństwie do Hardox®, który jest hartowany na wskroś.

WordPress Tables

Dzięki temu, że posiadamy mocno zaawansowane zaplecze techniczne możemy wykonać tarcze w dowolnym kształcie, grubości i rozmiarze, dostosowane do indywidualnego zamówienia Klienta.

Standardowo wykonujemy tarcze bez malowania. Po przesłaniu projektu możemy też wykonać konstrukcje lub jej elementy do mocowania tarcz. Blacha Hardox® pod wpływem temperatury powyżej 200 stopni się odpuszcza (zmniejszają się jej parametry), dlatego też nie zalecamy łączenia tarcz strzeleckich z konstrukcją poprzez spawanie. W związku z tym najlepiej wykonać połączenia śrubowe.

Blachy Hardox® 500 ze względu na swoje wyjątkowe właściwości wykorzystywane są również jako materiał do produkcji białej broni.

Oczywiście wszystkie produkty są przeznaczone do użytku amatorskiego (nie są przeznaczone do użytku w wojsku i służbach mundurowych).

Warunki bezpieczeństwa korzystania z celów lub tarcz strzelniczych z blachy „HARDOX®”

1). Podczas strzelania należy bezsprzecznie przestrzegać regulaminu strzelnicy, na której odbywa się strzelanie.
2). Podczas strzelania należy przede wszystkim korzystać z odpowiedniej ochrony osobistej tj. okularów balistycznych, ochronników słuch itp. Dotyczy to zarówno strzelającego, jak i wszystkich osób znajdujących się w pobliżu.
3). Do strzelania nie należy używać celów z widocznymi uszkodzeniami i pęknięciami.
4). Do strzelania do celów z blachy Hardox® można korzystać wyłącznie z amunicji dostępnej na rynku cywilnym (zabronione jest używanie amunicji z rdzeniami stalowymi, przeciwpancernej itp. a także strzelania śrutem).
5). Do strzelania do celów z blachy Hardox nie wolno strzelać z broni pneumatycznych, wiatrówek oraz ASG.
6). Cele powinny być ustawione w sposób zabezpieczający strzelającego oraz osoby w pobliżu przed rykoszetami.
7). Strzelanie zawsze powinno się odbywać z zachowaniem odpowiedniej odległości od celu (odległość zależy od prędkości początkowej – min. prędkość pocisku stosowanego do strzelania do tarcz z blachy Hardox® to – 230m/s) oraz energii amunicji.
⇒ dla pistoletu min. 12m,
⇒ dla pistoletu z amunicją 7,62×25 oraz Magnum min. 70m,
⇒ karabin kal. .223, 7,62×39 – min. 100m,
⇒ amunicja o energii pocisku powyżej 2000J – min 150m (lub odpowiednio większym).

Zapraszamy strzelnice do kontaktu celem przetestowania naszych tarcz strzeleckich.

GALERIA: