Zalety Hardox

Produkty Hardox® to unikalne połączenie twardości i wytrzymałości. Dzięki temu można stosować lekkie, bardzo wytrzymałe konstrukcje, które cechują się najwyższą wydajnością oraz większą żywotnością.

Blachy Hardox® cechują się wysoką trwałością. Są odporne na ścieranie, dzięki czemu można na nich pracować o wiele dłużej bez obaw o zużycie się elementu maszyny, jaka jest z blachy wykonana.

Stworzona do pracy w trudnych warunkach

Dodatkowo są one niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, o jakie niestety w tej branży jest bardzo łatwo. Wszystkie te zalety blach trudnościeralnych sprowadzają się do jednego – większej efektywności pracy za pomocą maszyn, jakie zostały skonstruowane z ich wykorzystaniem. Maszyny są wydajniejsze, bardziej wytrzymałe, pojawia się mniejsza ilość usterek, co sprawia, że przerwy w pracy są zdecydowanie rzadsze. Naprawa usterek, czy wymiana poszczególnych elementów to zazwyczaj dość droga kwestia, dlatego nie można się dziwić, że te szczególne zalety blach trudnościeralnych są dzisiaj tak doceniane. To właśnie one sprawiają, że najważniejsze elementy maszyn, jakie są wykorzystywane w przemyśle ciężkim najczęściej są wykonywane właśnie z tego szczególnego materiału.

Dlaczego hardox?

Łatwość obróbki

Stal Hardox®, uznawana za najbardziej odporną na zużycie stal na rynku światowym, jest łatwa w obróbce i umożliwia bezproblemowe spawanie, gięcie, cięcie i obróbkę skrawaniem

Obróbka hardox
obróbka i oferta
Obróbka hardox

Twardość

Twardość to własność, która zapewnia świetną ochronę przed zużyciem w czasie całego okresu eksploatacji trudnościeralnych blach Hardox®.

Twardość hardox

Zastosowanie

Jeśli w Twoim biznesie stal o wysokiej wydajności i wytrzymałości odgrywa kluczową rolę, Hardox® to właśnie to, czego potrzebujesz.

RECYKLING

Noże do recyklingu

BUDOWA DRÓG

budowa dróg

KAMIENIOŁOMY I KOPALNIE

Kopalnie

KOPALNIE PODZIEMNE

kopalnie podziemne

Zużycie

Do najbardziej typowych rodzajów ścierania należą ścieranie ślizgowe i uderzeniowe. Cząstki ścierne uwięzione w wąskiej szczelinie pomiędzy dwoma sztywnymi powierzchniami powodują ścieranie związane ze zgniataniem, które jest jednym z typowych rodzajów ścierania. Każdy materiał jest specyficzny i w innym stopniu przyczynia się do powstawiania uszkodzeń związanych z określonym typem ścierania.

Ścieranie

ŚCIERANIE ŚLIZGOWE

Podczas ścierania ślizgowego elementy cierne, na przykład skały, żwir, beton, skrawki metalu lub rudy żelaza, swobodnie toczą i ślizgają się, oddziałując na stalową powierzchnię w minimalnym stopniu. Wybranie odpowiedniego gatunku stali Hardox w znacznym stopniu zmniejszy zużycie oraz wydłuży czas użytkowania.

ŚCIERANIE UDERZENIOWE

W ścieraniu uderzeniowym kruszywo skał uderza powierzchnię elementu pod różnymi kątami. Wybranie odpowiedniego gatunku stali Hardox® dla konkretnego materiału ciernego w znacznym stopniu wydłuży czas użytkowania.

Ścieranie
Ścieranie

ŚCIERANIE ZWIĄZANE ZE ZGNIATANIEM

W przypadku ścierania związanego ze zgniataniem wydłużenie okresu użytkowania elementów ścieralnych jest trudniejsze do oszacowania. Pewne jest jednak to, że użycie trudnościeralnych płyt Hardox® wydłuży okres użytkowania w porównaniu ze stalą innych producentów.