Obróbka

Obróbka cnc

Oferujemy Państwu usługi w zakresie obróbki skrawaniem elementów z blach Hardox przy wykorzystaniu dwóch potężnych centrów obróbczych sterowanych numerycznie CNC niemieckiej marki Chiron opartych na sterownikach Siemens’a, frezarki bramowej marki CMA, ze sterowaniem CNC o zakresie obróbki 4500x1750x500mm, oraz frezarki z głowicą dwuskrętną typu “Huron” ze stołem 500×2100 i sterowaniem CNC.

Obróbka CNC pozwala na szybkie, precyzyjne i wysoce powtarzalne wykonanie nawet bardzo złożonych kształtów.

Maszyny wyposażone są w sterowanie 3-osiowe oraz automatyczny magazyn narzędzi.

Typowy proces skomputeryzowanego wytwarzania detalu składa się z faz projektowania wspomaganego komputerowo (CAD), przetwarzania projektu na plan sterowania maszyn (CAM) i właściwe wykonanie na maszynach sterowanych CNC.

Tymi krokami zespół naszych technologów i programistów poradzi sobie z każdym nawet najbardziej skomplikowanym detalem.

Maszyny wyposażone są w wielkogabarytowe stoły robocze umożliwiające obróbkę elementów o maksymalnych rozmiarach:

Oferujemy obróbkę CNC stali HARDOX® w zakresie:

Zastosowanie centrów obróbczych CNC pozwala na:

Podejmujemy się obróbki skrawaniem blach Hardox® w każdym gatunku, nawet Hardox Extreme.

Jedynym wyjątkiem jest gwintowanie – tylko do Hardox® 600, nie wykonujemy otworów gwintowanych w Hardox® Extreme.

GALERIA:

Walcowanie blach HARDOX®

Firma Stal-Hurt w szerokiej gamie swoich usług posiada również usługi z zakresu obróbki plastycznej stali, a mianowicie walcowanie i gięcie blach. Gięcie i walcowanie stali, to jedne z najważniejszych metod plastycznej obróbki stali. Działanie to ma na celu trwale zmienić kształt elementu przy zachowaniu spójności giętej powierzchni.

W naszej firmie obróbce walcowania poddawane są blachy Hardox® 400/450/500 oraz blachy napawane Duroxite 100. Walcowanie oraz średnica walcowania elementu uzależniona jest od grubości blachy poddawanej obróbce oraz szerokości giętego elementu.

Specyfikacja walcowania:

Specyfikacja gięcia:

Możliwości gięcia i walcowania, cena walcowania oraz czas realizacji ustalany jest indywidualnie do każdego zapytania.

Dostawa gotowych elementów realizowana jest na terenie całej Polski firmą spedycyjną.

Istnieje możliwość odbioru osobistego zamówienia w siedzibie naszej firmy.

UWAGA

Blach Hardox® o grubościach poniżej 3 mm nie walcujemy, ponieważ przy tych grubościach blacha, ze względu na swoją sprężystość, po walcowaniu powraca do pierwotnego kształtu.

GALERIA:

Cięcie wodą

Firma Stal – Hurt oferuje Państwu usługi w zakresie cięcia wodą blach HARDOX®. Stosowany przez nas system cięcia wodą jest gwarancją precyzyjnego wykonania elementów.

cechy charakterystyczne:

Wycinarka RychlyTom

Wycinarka Eckert

Zalety cięcia wodnego:

Metoda cięcia wodą jest najlepszą metodą cięcia blach Hardox®, ponieważ w odróżnieniu od metod termicznych nie występuje w tej metodzie miejscowe odpuszczenie krawędzi, a twardość blachy na ciętych krawędziach nie ulega zmianie. Technologia cięcia wodą charakteryzuje się brakiem obciążeń mechanicznych, chemicznych i termicznych. Pozwala często na uzyskanie gotowego wyrobu bez dodatkowej obróbki, bądź stopień wymaganej obróbki będzie znikomy. Cięcie wodą można wykonać w 5 klasach jakości (1- najsłabsza, 5- najlepsza).

Cięcie wodą

Koszt cięcia wodą można zoptymalizować tnąc jeden detal z zastosowaniem rożnych klas jakości cięcia. Cena wycięcia oraz czas realizacji zamówienia ustalany jest indywidualnie na podstawie kształtów i grubości materiału, a także klasy jakości wykonanego cięcia wodnego. Przykładowe detale z blachy Hardox® cięte wodą – z uwagi na specyfikę zastosowania elementów z blach Hardox®, większość detali ciętych jest z jakościami 2-3, stąd widoczne nierówności na ciętych krawędziach na niektórych zdjęciach.

galeria:

Cięcie plazmą

Firma Stal – Hurt oferuje Państwu usługi w zakresie wycinania, trasowania elementów za pomocą najwyższej jakości systemu plazmowego HyPerformance. W tym cięcie 3D do 45° w tym wykonanie fazowań pod spawanie, faz lemieszy czy pogłębień pod śruby stożkowe.

Cechy charakterystyczne maszyny:

Maksymalne grubości obrabianych materiałów w zależności od gatunku:

System HyPerformance maksymalizuje proces produkcyjny poprzez połączenie efektywności cięcia z błyskawicznym przełączaniem procesów oraz szybką wymianą materiałów eksploatacyjnych w wyniku czego cięcie w systemie HyPerformance przenosi się na czas i cenę wykonania gotowych elementów.

Zalety cięcia plazmowego:

Dzięki wyjątkowej precyzji systemu HyPerformance istnieje możliwość wycięcia elementów w dowolnych kształtach z bardzo dużą dokładnością wykonania, a same elementy podlegające obróbce skrawaniem mogą być cięte z minimalnymi naddatkami, tj. 1mm/str. Planowanie cięcia w systemie HyPerformance poprzez komputerowy system efektywnego planowania produkcji pozwala na ekonomiczne gospodarowanie materiałem oraz na minimalizowanie odpadów produkcyjnych. Cena i czas realizacji zamówienia ustalany jest indywidualnie na podstawie kształtów, typu i grubości materiału.

GALERIA:

Cięcie laserem

Firma Stal – Hurt oferuje Państwu usługi w zakresie cięcia blach laserem przy użyciu maszyny marki TRUMPF TC L 4030. Najważniejsze cechy cięcia laserem to:

Cięcie laserem za pomocą maszyny TRUMPF TC L 4030 charakteryzuje się bardzo wysoką precyzją wykonania elementów w ciętym materiale z dokładnością do 0,1 mm. Maszyna umożliwia cięcie blach czarnych, nierdzewnych, kwasoodpornych oraz trudnościeralnych.

Cechy charakterystyczne maszyny TRUMPF TC L 4030 :

Komputerowe wspomaganie planowania rozmieszczenia elementów pozwala na to, by obrabiany materiał był wykorzystany w najbardziej ekonomiczny sposób, co pozwala na utrzymanie odpadów poprodukcyjnych na relatywnie niskim poziomie.

Dział techniczny firmy Stal-Hurt z przyjemnością doradzi Państwu w doborze odpowiedniej technologii, sporządzeniu rysunków elementów przeznaczonych do wycięcia, a duże doświadczenie w dziedzinie cięcia laserowego sprawi, że na pewno odczują Państwo satysfakcję z otrzymanych zamówień. Cena wycięcia oraz czas realizacji zamówienia ustalany jest indywidualnie na podstawie kształtów i grubości materiału. Jeżeli chcą Państwo otrzymać dodatkowe informacje serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym działem technicznym.

galeria:

Cięcie gazem

Firma Stal – Hurt oferuje Państwu usługi w zakresie cięcia gazem (tlenem) elementów ze stali węglowej na wysokiej klasy wycinarce numerycznej CNC.

Charakterystyka wycinarki CNC:

Maszyna sterowana numerycznie CNC pozwala na wykonanie dowolnych kształtów z dokładnością bliską 100%, a duży obszar roboczy pozwala na wykonanie nawet wielkogabarytowych elementów. Wyposażenie obszaru roboczego w suwnicę pozwala na szybki załadunek i przeładunek blach oraz elementów stalowych, nawet tych wielkogabarytowych (obszar roboczy 2500x6000mm) co w widoczny sposób wpływa na ekonomię procesu zmniejszając czas wykonania elementu.

Podobnie jak w przypadku cięcia laserowego lub plazmowego, proces planowania cięcia gazem opiera się na komputerowym systemie rozmieszczenia elementów, co wywiera znaczący wpływ na ekonomizację zużycia materiałów poprzez zmniejszenie ilości odpadów poprodukcyjnych.

Cena i czas realizacji zamówienia ustalany jest indywidualnie na podstawie kształtów i grubości materiału.

GALERIA: