1990

Firma STAL-HURT rozpoczęła działalność gospodarczą w roku 1990. Specjalizacją firmy były konstrukcje stalowe budownictwa sakralnego, jak i zakładów przemysłowych. Z tego okresu firma może poszczycić się wykonaniem dużych obiektów, między innymi: Kościół pw. Najświętszej Marii Panny w Lubinie. Ponadto: Wykonanie konstrukcji nośnej dachu Cerkwi Grekokatolickiej pw. Zaśnięcia NMP w Legnicy, ul. Wrocławska 180 oraz Kaplicy Cmentarnej wraz z ogrodzeniem w Jeleniej Górze.

1991

Po krótkim okresie, działalność firmy przekierowana została na: zakłady kopalni podziemnych, zakłady kopalni odkrywkowych, żwirownie, cementownie, budownictwo drogowe.
Dzięki znajomości zagadnienia i rzetelnej pracy firma dynamicznie rozwinęła się, szybko znalazła uznanie i miejsce w przemyśle górniczym. Współautorami tego sukcesu była kadra zarządzająca oraz dobrze dobrana załoga produkcyjna.
W okresie tym wykonano szereg usług dla zakładów przeróbczych w górnictwie odkrywkowym, jak również w żwirowaniach.

2006

W roku 2006 firma nawiązała kontakt z jedyną na świecie Hutą SSAB w Szwecji produkującą blachę o nazwie „HARDOX”.
Dwuletnia współpraca wstępna z Hutą zaowocowała podpisaniem umowy partnerskiej pomiędzy naszymi zakładami.

2008

W roku 2008 firma Stal-Hurt została pierwszym członkiem ”HARDOX WEARPARTS” w Polsce i 75-tą tego typu na Świecie.
Od tego momentu firma Stal-Hurt zmieniła profil swojej działalności na Firmę zajmującą się sprzedażą i obróbką blach „HARDOX”. Nagła zmiana specjalizacji wymuszona została potężnym zapotrzebowaniem przemysłu: wydobywczego, drogowego, recyklingowego na blachy trudnościeralne o najwyższych światowych parametrach jakimi są blachy “HARDOX”. Blachy “HARDOX” uznawane są przez specjalistów za bezwzględnie wiodący produkt w sektorze blach trudnościeralnych !!!

Kontakt

ul. Główna 136, 58-410 Marciszów
tel. 75 / 741 03 58
fax. 75 / 741 03 58
biuro@stal-hurt.com

Dział ofert Hardox

tel. 75 617 10 88
oferta@stal-hurt.com

Specjalista DS Hardox

mob. +48 606 574 168